Ali Kemal Yüce’yle ilgili acı haber

Ümraniye’de, ailesinin sekiz gündür haber alamadığı, üniversite öğrencisi 23 yaşındaki Ali Kemal Yüce’nin, Kocaeli’nin Kandıra ilçesindeki ormanda başından vurulmuş cansız bedeni bulundu.

Ümraniye’de,  ailesinin sekiz gündür haber alamadığı, üniversite öğrencisi 23 yaşındaki Ali Kemal Yüce‘nin, Kocaeli’nin Kandıra ilçesindeki ormanda başından vurulmuş cansız bedeni bulundu.

İstanbul’un Ümraniye ilçesinde oturan, elektrik-elektronik mühendisliği bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Ali Kemal Yüce’den haber alamayan ailesi, 15 Haziran’da Atakent polis Karakolu’na  kayıp ihbarında bulunmuştu. Ali Kemal Yüce’nin ailesine not bıraktığını ve yanına silah aldığını belirleyen ekipler, cep telefonu sinyalini en sonra Kocaeli’nin Kandıra ilçesine bağlı Kefken bölgesinde tespit etti. Bu bölgede çalışmalarını yoğunlaştıran jandarma, AFAD ve özel harekat ekipleri, karada ve denizde arama çalışması başlattı. Ekipler, bugün Ali Kemal Yüce’nin Kumcağız bölgesindeki ormanlık alanda cesedine ulaştı. Ali Kemal Yüce’nin başından vurulduğu belirlenirken, yanında da tabanca bulundu. İncelemenin ardından Ali Kemal Yüce’nin cesedi, Kandıra Kazım Dinç Devlet Hastanesi’nin morguna kaldırıldı. İntihar ettiği ihtimali üzerinde durulan Ali Kemal Yüce’nin ölümü ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Ümraniye Belediyesi mahkeme kararını neden uygulamıyor?

Yamanevler’de ‘Limonlu Bahçeleri Konakları’ inşaatı, mahkemenin kesin hükmüne rağmen devam etmesine itiraz eden Ümraniyeliler, Ümraniye Kaymakamlığı’na ihtar dilecekçesi sunup eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulundular.