Asker uğurlamasında yolu kapatanlara gözaltı

Ümraniye’de asker uğurlayan grup, yolu trafiğe kapatıp oynamıştı. Yolu kapatıp, trafiği durduranlar gözaltına alındı.

Ümraniye’de asker uğurlayan grup, yolu trafiğe kapatıp oynamıştı. Yolu kapatıp, trafiği durduranlar gözaltına alındı.

Ümraniye’de kaydedilen görüntülerde asker uğurlayan bir grup, araçlarından inerek yolda oynamaya başladı. Yol trafiğe kapanırken, yolda kalan diğer sürücüler korna çalarak duruma tepki gösterdi.

Konvoydakiler daha sonra araçlarına binerek, yollarına devam ederken, o anlar cep telefonuyla kaydedildi. Görüntüler sosyal medyada da paylaşıldı.

Görüntüleri incelemeye alan ekipleri, Ümraniye Namık Kemal Mahallesi Sütçü İmam Caddesi üzerinde trafiği kesen kişileri hakkında çalışma başlattı.

Ekipler, iki otomobilin plakasını ve sürücülerine ait kimlik bilgilerini belirledi. Kimliği tespit edilen Sinan Ş. ve Ferhat K. dün yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan Sinan Ş. ve Ferhat K.’ya para cezası kesilirken, ehliyetlerine de el koyuldu.

Yakalanan iki kişiye “Ulaşım Araçlarını Kişilerin Can ve Mal Güvenliğini Tehlikeye Sokacak Şekilde Kullanmak” suçundan da adli işlem yapıldı.

Ümraniye Belediyesi mahkeme kararını neden uygulamıyor?

Yamanevler’de ‘Limonlu Bahçeleri Konakları’ inşaatı, mahkemenin kesin hükmüne rağmen devam etmesine itiraz eden Ümraniyeliler, Ümraniye Kaymakamlığı’na ihtar dilecekçesi sunup eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulundular.