“Bu sabah yağmur var İstanbul’da”

Kuvvetli sağanak yağmurun ilerleyen saatlerde kuzey bölgelerde (Sarıyer, Beykoz, Şile), ardından il geneline yayılarak gün boyu etkili olması bekleniyor

Güne Arnavutköy, Eyüp, Sarıyer ilçelerinde kuvvetli sağanak yağmurlu, diğer yerlerde 22°C’ler civarında seyreden hava sıcaklıkları ile parçalı bulutlu bir gökyüzü ile başlandı.

Kuvvetli sağanak yağmurun ilerleyen saatlerde kuzey bölgelerde (Sarıyer, Beykoz, Şile), ardından il geneline yayılarak gün boyu etkili olması bekleniyor.

Gök gürültülü sağanak yağışlarla birlikte, zaman zaman yerel dolu yağışı, şimşek, yıldırım aktivitesi ve yağış anında kuvvetli rüzgâr (20-40km/s) da bekleniyor.

Bölgesel olarak kısa zaman diliminde (30-60 dakika) etkili olması beklenen yağışlarda yağmursuyu anında akışa geçtiği için yollarda göllenmelere, kot seviyesinin altında kalan kesimlerde su baskınlarına, yağışın şiddetine göre derelerde taşkınlara neden olabilir. Serin (27-29°C) ve yağışlı havanın Cuma akşam saatlerinden itibaren bölgemizi terk etmesi beklenirken hafta sonu itibaryla sıcaklıkların tekrardan mevsim normalleri üzerine (32°C) yükseleceği tahmin ediliyor.
İstanbul’da hava sıcaklıklarının 5 Eylül’e kadar mevsim normalleri civarı ile 1-3°C üzerinde seyretmesi beklenmektedir.

Fotoğraf: Murat Nergiz

Ümraniye Belediyesi mahkeme kararını neden uygulamıyor?

Yamanevler’de ‘Limonlu Bahçeleri Konakları’ inşaatı, mahkemenin kesin hükmüne rağmen devam etmesine itiraz eden Ümraniyeliler, Ümraniye Kaymakamlığı’na ihtar dilecekçesi sunup eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulundular.