Buzdolabınızı temiz tutun, tasarruf edin

No-frost buzdolaplarının enerji tüketiminin diğer tiplere göre iki kat fazla olduğunu unutmayın. Enerji etiketlerinde A’nın enerji verimliği en yüksek, G’nin ise en düşük olduğunu aklınızda bulundurun.

BAZI BASIT KURALLARA UYULDUĞU TAKDIRDE HEM YIYECEKLERIN BUZDOLABINDA DAHA UZUN SÜRE VE SAĞLIKLI SAKLANABILMESI MÜMKÜN OLACAK HEM DE ENERJI TASARRUFU SAĞLANABILECEK. İŞTE O BASİT KURALLARDAN BAZILARI:

Dolabınızı temiz tutun ve düzenli olarak temizliğini yapın. Derin dondurucu bölmesini tıka basa doldurmayın.

Dolabınızın ve dondurucunuzun kapağını gereksiz yere açmayın; aksi takdirde 3-4 gün dayanması gereken yemekler, 1 günde bozulacaktır.

Derin dondurucunun ideal saklama derecesi -18, dolap kısmının +4’dür.

Dondurulmuş ürün satın aldığınızda hemen kullanmayacaksanız, eve gelir gelmez dondurucuya atın.

Derin dondurucuda muhafaza edeceğiniz gıdaları mutlaka uygun şekilde paketleyin, hiçbir yiyeceği açık olarak koymayın. Dondurucuya koyduğunuz ürünlerin üzerine, küçük bir notla saklama tarihini yazın.

Kapı içi manyetik bantların ömrünü uzatmak için, ayda bir kez sabunlu su ile temizleyin; kuruttuktan sonra pudralayın.

Buzlanmayı ve nemlenmeyi önlemek için yemeklerin ve sıvıların ağzını kapalı tutun. Donmuş yiyecekleri buzluktan gece çıkarın ve buzdolabının içinde çözdürün.

Dondurucu bölmedeki buz kalınlığının 5–6 mm’yi geçmemesine dikkat edin

Buzdolabına yiyecek ve içecekleri, sıcak değil, oda ısısında koyun.
Dolabınızı direkt güneş ışığı alan yerlere, radyatör ve fırın yanlarına koymayın. Yiyeceklerinizi dondurarak saklamak istiyorsanız iki kapılı geniş donduruculu olan dolapları tercih edin.

No-frost buzdolaplarının enerji tüketiminin diğer tiplere göre iki kat fazla olduğunu unutmayın. Enerji etiketlerinde A’nın enerji verimliği en yüksek, G’nin ise en düşük olduğunu aklınızda bulundurun.

Ümraniye Belediyesi mahkeme kararını neden uygulamıyor?

Yamanevler’de ‘Limonlu Bahçeleri Konakları’ inşaatı, mahkemenin kesin hükmüne rağmen devam etmesine itiraz eden Ümraniyeliler, Ümraniye Kaymakamlığı’na ihtar dilecekçesi sunup eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulundular.