CHP İstanbul il kongresi için 6 bin kişilik kompleks kuruluyor

CHP İstanbul İl Başkanlığı 37. Olağan İl Kongresi 9 Şubat Pazar günü Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Kongre için Haliç Kongre Merkezi’nin açık hava etkinlik alanında 6 bin kişilik kapasiteye sahip dev bir kompleks kuruluyor.

CHP İstanbul İl Başkanlığı 37. Olağan İl Kongresi 9 Şubat Pazar günü Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

İstanbul İl Başkanlığı 37. Olağan İl Kongresi 9 Şubat Pazar günü Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Kongre için Haliç Kongre Merkezi’nin açık hava etkinlik alanında 6 bin kişilik kapasiteye sahip dev bir kompleks kuruluyor. 120 metre uzunluğunda 50 metre genişliğinde kapalı alanı ile yeme-içme ve açık hava alanları dahil olmak üzere geniş bir alanda kurulan komplekste gerçekleştirilecek İstanbul İl Kongresi’ne binlerce kişinin katılması bekleniyor.

Kongrenin sloganı: İstanbul’dan Türkiye’ye tek yön iktidar

Hazırlıklar için günlerdir hummalı bir çalışma yürüten CHP İstanbul İl Başkanlığı, kongrenin sloganını da “İstanbul’dan Türkiye’ye tek yön iktidar” olarak belirledi. 

Geniş davetliler listesi

CHP İstanbul İl Başkanlığı, 37. Olağan İl Kongresi’ne , Gelecek Partisi, Saadet Partisi, HDP, AKP ve diğer birçok siyasi partiyi de davet etti. Kongreye davet edilenler arasında konsoloslar, büyükelçiler, sanatçılar, yazarlar, gazeteciler, iş insanları, sendika ve meslek örgütü temsilcileri ile belediye başkanları da bulunuyor.

Divan Başkanı Altan Öymen olacak iddiası

CHP kulislerinden edinilen bilgiye göre kongrenin divan başkanı Altan Öymen olacak.

CHP’nin önceki dönem genel başkanlarından Altan Öymen’in divan başkanı görevini üstleneceği kongreye CHP Genel Başkanı da katılacak. İstanbul il kongresinde gerçekleştirilecek seçimlerde 677 il delegesi oy kullanacak. Delegelerin oylarıyla CHP’nin İstanbul İl Başkanı, yönetim kurulu, disiplin kurulu ve kurultay delegelerini belirlenecek ve seçilenler 2 yıl süreyle görev yapacak.

’nun kongrede tek aday olması bekleniyor. 

Ümraniye Belediyesi mahkeme kararını neden uygulamıyor?

Yamanevler’de ‘Limonlu Bahçeleri Konakları’ inşaatı, mahkemenin kesin hükmüne rağmen devam etmesine itiraz eden Ümraniyeliler, Ümraniye Kaymakamlığı’na ihtar dilecekçesi sunup eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulundular.