Dudullu’da bedensel engelli vatandaşın akülü sandalyesini çaldılar

Bir hırsız tarafından akülü sandalyesi çalınan İlhan Şener, hurdacıda bulunan tekerlekli sandalyenin sadece iskeletinin kaldığını söyleyerek “Ayaklarımı çaldılar” dedi.

Bir hırsız tarafından akülü sandalyesi çalınan İlhan Şener, hurdacıda bulunan tekerlekli sandalyenin sadece iskeletinin kaldığını söyleyerek “Ayaklarımı çaldılar” dedi.

İstanbul’un Ümraniye ilçesinde oturan 44 yaşındaki İlhan Şener, iltihaplı kemik romatizması nedeniyle yaklaşık 30 yıldır akülü sandalye kullanarak yaşamını sürdürüyor.

Şener, geçtiğimiz perşembe günü akülü sandalyesini havalandırmak üzere oturduğu sitenin bahçesine bıraktı.

Bir süre sonra dışarı çıkan İlhan Şener, akülü sandalyesini yerinde bulamayınca durumu polis ekiplerine bildirdi.

52 ADET SUÇ KAYDI OLAN ŞÜPHELİ YAKALANDI

Şüpheliyi yakalamak için çalışma başlatan polis ekipleri, güvenlik kameralarını incelemeye aldı. E.K olduğu belirlenen şüphelini,n çaldığı akülü sandalyeye binerek olay yerinden uzaklaştığı tespit edildi.

Şüpheli E.K., ertesi gün Dudullu’da yakalanarak gözaltına alındı. E.K.’nin yapılan sorgulamasında, 52 adet suç kaydı olduğu ortaya çıktı. Şüpheli, çıkarıldığı mahkemede adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ümraniye de bedensel engelli adamın akülü sandalyesi çalındı #1

SANDALYENİN İSKELETİ HURDACIDA BULUNDU

Polis ekipleri, İlhan Şener’in akülü aracını bir hurdacıda buldu. Akülü sandalyenin tekerlekleri, aküsü ve çeşitli aparatlarının üzerinde olmadığı görüldü. Sandalyesini iskelet halinde alan Şener, hırsızdan şikayetçi oldu. Ekipler, ayrıca çalıntı mal satın alan hurdacı hakkında da adli işlem başlattı.

“AYAKLARIMI ÇALMIŞ OLDULAR”

Yaşadıklarını anlatan İlhan Şener, “Uzun zamandır ağır hastalıklarımdan dolayı akülü tekerlekli sandalye kullanıyorum. Evvelsi gün akşam 21.00’de polisin anlatımına göre uyuşturucu içmekte olan hırsızlar, uyuşturucu parası için akülü sandalyeyi gözetleyerek, kimsenin olmadığı saatte çalmışlar. Ben o sırada evdeydim. Çok büyük sıkıntıya düştüm çünkü sürekli hastaneye gitmek zorunda olduğum için. Büyük sıkıntı yaşadım, yaşayacağım da öyle anlaşılıyor. Tekerlekli sandalyeyi çaldığını zannediyor hırsızlar ama ayaklarımı çalmış oldular. Beni özgürlüğümden mahrum bıraktılar.” dedi.

“7-8 BİN LİRALIK ZARARIM OLDU”

Aracın sadece iskeletinin kaldığını söyleyen Şener, “Boynumu yaslamak zorundayım, boynumda kanal darlığı olduğu için. O aparatın demirli kısmının bir kısmını almışlar. Ayaklıkları komple almışlar. Aküyü, akü kutusunu almışlar. En önemlisi tekerlekleri almışlar. 7-8 bin liralık benim açımdan büyük bir zarar söz konusu. Bu benim için çok zor oldu.” diye konuştu.

İSTANBUL VALİSİ ALİ YERLİKAYA YARDIM ELİ UZATTI

İlhan Şener’in sesini duyan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Şener’i bizzat arayarak geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İlhan Şener kardeşimize de biraz önce telefonda söyledim. Hiç üzülmesin. Akülü arabasının siparişini verdik, en kısa zamanda teslim edeceğiz” sözlerine yer verdi.

YENİ AKÜLÜ ARACINA KAVUŞTU

Ümraniye Kaymakamı , akşam saatlerinde, yeni akülü araçla İlhan Şener’in Dudullu Mahallesi’ndeki evine gitti.

Kaymakam Ünsal akülü sandalyeyi İlhan Şener’e teslim ederken, Vali Yerlikaya da telefonla aradığı Şener’e “Hayırlı olsun, güle güle kullan.” dedi.

Ümraniye de bedensel engelli adamın akülü sandalyesi çalındı #3

Şener, “Sesinizi duymak çok güzel. Böyle yöneticilerimizin gönlünün zengin olduğunu hissetmek insana ferahlık veriyor. Çok mutlu oldum. Allah razı olsun.” şeklinde yanıt verdi.

Faillerin yakalanması dolayısıyla emniyet teşkilatına teşekkür eden Şener, “Yaşı küçük insanların bunu yapıyor olması da çok üzücü.” ifadesini kullandı.

Yeni akülü sandalyesine kavuştuğu için çok mutlu olduğunu ifade eden Şener, “Çalınalı 3 gün olmuştu. Çok hızlı davranıldı. Çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Ümraniye Belediyesi mahkeme kararını neden uygulamıyor?

Yamanevler’de ‘Limonlu Bahçeleri Konakları’ inşaatı, mahkemenin kesin hükmüne rağmen devam etmesine itiraz eden Ümraniyeliler, Ümraniye Kaymakamlığı’na ihtar dilecekçesi sunup eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulundular.