Elmalıkent kentsel dönüşüm projesi toplantısı düzenlendi

Ümraniye Belediyesi, Elmalıkent Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi

Ümraniye Belediyesi, Elmalıkent Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi

, kentsel dönüşüm projelerini hayata geçirmek için hazırlıklarını sürdürüyor. Bu hazırlıklar çerçevesinde planlanan Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili mahalle sakinlerine yönelik bir bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya Ümraniye Belediye Başkanı ve Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Orkan Ağırbaş ile Mahallesi sakinleri katıldı. Ümraniye Nikah Sarayı’nda gerçekleşen toplantıda Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Orkan Ağırbaş tarafından Mahallesi Kentsel Dönüşüm 1. ve 2. Kısımlar hakkında bilgi verildi. Bu bilgilendirme sırasında mahalle sakinleri ile istişareler yapılarak önerileri alındı.

Toplantıda kentsel dönüşümle ilgili örnek bir çalışma yapmak için çalışmalarını sürdürdüklerini vurgulayan Ümraniye Belediye Başkanı , “Bazı mahallelerimizde imarla ilgili sıkıntılarımız vardı. Bunların bir kısmı tapularda bulunan şerhlerden kaynaklı sıkıntılardı. Çok şükür bazı mahallelerimizde belediye olarak bizim de girişimlerimizle bu sıkıntıları aştık. Diğer mahallelerimizde de yaşanan sıkıntıları çözerek kentsel dönüşümle ilgili adımlar atmaya devam edeceğiz” dedi.

İlk olarak Elmalıkent Mahallesi’nde uygulanacak kentsel dönüşüme de değinen Başkan Yıldırım, “İnşallah 10 ada üzerindeki projeye bir önce başlayıp bir, bir buçuk yıl gibi bir sürede bitirmek istiyoruz. Burada bin konutluk bir proje yer alacak. Benim amacım buralarda nüfusu arttırmadan, vatandaşlarımızı kendi mahallesinde kendi komşusu ile buluşturmak. Bunları yaparken de yeşil alanı, okul, cami gibi donatı alanlarını da yaparak sizlere yaşanabilir bir şehre kavuşturmak. Bunları yaptığımız zaman örnek bir projeye imza atmış oluruz. Devamında da yeni projeleri çalışarak hayata geçiririz” şeklinde konuştu.

Ümraniye Belediyesi mahkeme kararını neden uygulamıyor?

Yamanevler’de ‘Limonlu Bahçeleri Konakları’ inşaatı, mahkemenin kesin hükmüne rağmen devam etmesine itiraz eden Ümraniyeliler, Ümraniye Kaymakamlığı’na ihtar dilecekçesi sunup eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulundular.