,

Hekimbaşı Kent Ormanı’nda Millet Bahçesi inşaatı başladı

İstanbul’daki Hekimbaşı Kent Ormanı’na yapılan Ümraniye Millet Bahçesi’nin bir bölümünde bina inşaatı yapılmaya başlandı.

İstanbul’daki Kent Ormanı’na yapılan ’nin bir bölümünde bina inşaatı yapılmaya başlandı.

Ormandaki inşaat çalışmasını görüntüleyen ’ndan Bulut Can Okuducu, Millet Bahçesi adı altında ormanın bir çok kez tahribata uğradığını gördüklerini belirterek, “Tüm Ümraniyelileri Devlet Ormanı’na sahip çıkmaya davet ediyorum” dedi.

İstanbul’daki Kent Ormanı’na yapılan ’nin bir bölümünde bina inşaatı yapılmaya başlandı.

Yapılan inşaat çalışmasını görüntüleyen ’ndan Bulut Can Okuducu, Millet Bahçesi’nin bir bölümünün panel levhalarla ayrıldığını ve üstü çelik konstrüksiyon altı betonarme olan 5 adet bina inşaatına devam edildiğini söyledi.

İnşaat alanının giriş bölümünde inşaat çalışmasına dair tabela ve bilgilendirme yazısının bulunmadığını söyleyen Okuducu, “Daha önce bu ormanın Millet Bahçesi adı altında bir çok kez tahribata uğradığını görmüştük. Ama şu an karşılaştığımız durum bunların çok ötesinde. Panellerle ayrılan bölümde 5 bina yükselmiş durumda. Binaların oturum alanı yaklaşık 100 metrekare kadar gözüküyor. Binalar 2 katlı yani yaklaşık 1000 metrekare kadar inşaat yapılmış” dedi.

“Ormanımıza sahip çıkacağız”

yetkililerine orman içine betonarme inşaatın hangi gerekçe ile yapıldığını soran Okuducu, “Orman alanı içerisindeki inşaata izin vermeyeceğimizi, ormanımıza sahip çıkacağımızı bildiriyoruz. Tüm Ümraniyelileri Hekimbaşı Devlet Ormanı’na sahip çıkmaya davet ediyorum” çağrısında bulundu. (sendika.org)

Ümraniye Belediyesi mahkeme kararını neden uygulamıyor?

Yamanevler’de ‘Limonlu Bahçeleri Konakları’ inşaatı, mahkemenin kesin hükmüne rağmen devam etmesine itiraz eden Ümraniyeliler, Ümraniye Kaymakamlığı’na ihtar dilecekçesi sunup eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulundular.