İBB’den ‘en kapsamlı’ İsmet İnönü kitabı

Alanlarında uzman araştırmacı ve yazarların makalelerinden oluşan, çocukluğundan eğitimine askerlikten diplomasideki rolüne kadar bugüne kadar yapılmış en kapsamlı İsmet İnönü kitabı okurlarla buluştu.

Yayınları’nca hazırlanan, yazar Mehmet Ö. Alkan tarafından kaleme alınan İsmet İnönü okurlarla buluştu. 89 yıllık yaşamıyla, 1908’den ölümüne kadar İnönü’nün Türkiye tarihinde oynadığı rolü anlatan eser, aynı zamanda bugüne kadar yapılmış en kapsamlı İnönü kitabı.

Türkiye’nin ilk başbakanı, ’ten sonra ikinci cumhurbaşkanı İnönü’yü kendi alanında uzman isimlerin makalelerinden ve söyleşilerinden okuma olanağı sunan çalışma hem İsmet İnönü’nün hem de kendisinin dahil olduğu Türkiye’nin yakın siyasal tarihinin anlaşılmasını sağlayacak titiz, kolektif bir eser olma özelliği taşıyor.

“Osmanlı’dan Lozan’a, Cumhuriyet’in İlanından Cumhuriyet’in 50. Yılı’na” başlığı ile giriş yapılan kitapta; “Yemen ve İsmet İnönü”, “Altan Öymen’le İsmet İnönü Üzerine Söyleşi”, “İsmet İnönü ve Darbeler”, “İsmet İnönü ve Ortanın Solu” ve daha pek çok ilgi çekici başlık altında İnönü’nün siyasi tarih içerisindeki rolü gözler önüne seriliyor.

Zengin ve titizlikle seçilmiş görselleri ile film tadında bir eserin sayfalarını aralayacağınız İsmet İnönü kitabı İstanbul Kitapçısı şubeleri, www.istanbulkitapcisi.com ve tüm kitapçılarda!

KÜNYE:

Kitabın Adı: İsmet İnönü

Hazırlayan: Mehmet Ö. Alkan

Yayınlar Koordinatörü: Cengiz Özkarabekir

Genel Yayın Yönetmeni: Ahmet Bozkurt

Editör: Bülent Ulus

Kapak Tasarımı: Geray Gençer

Dil: Türkçe

Sayfa Sayısı:856

Ebat: 21,5 x 26 cm

Cilt: Sert kapak, kutulu

Baskı Yılı: 2021

Yayınevi: Yayınları

Ümraniye Belediyesi mahkeme kararını neden uygulamıyor?

Yamanevler’de ‘Limonlu Bahçeleri Konakları’ inşaatı, mahkemenin kesin hükmüne rağmen devam etmesine itiraz eden Ümraniyeliler, Ümraniye Kaymakamlığı’na ihtar dilecekçesi sunup eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulundular.