İstanbul Film Festivali Nisan’da başlıyor

İKSV’nin düzenlediği 39. İstanbul Film Festivali 10-21 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek 39. İstanbul Film Festivali Alfred Hitchcock’u ölümünün 40. yıldönümünde özel bir bölümle anıyor : Hitchcock Renkli “Gerilim Ustası” Alfred Hitchcock’un renkli çektiği tüm filmleri, kaçıranlar, özleyenler ve büyük ekranda görmek isteyenler için festivalde 39. İstanbul Film Festivali Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü […]

İKSV’nin düzenlediği 39. İstanbul Film Festivali 10-21 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek

39. İstanbul Film Festivali Alfred Hitchcock’u ölümünün 40. yıldönümünde özel bir bölümle anıyor : Hitchcock Renkli “Gerilim Ustası” Alfred Hitchcock’un renkli çektiği tüm filmleri, kaçıranlar, özleyenler ve büyük ekranda görmek isteyenler için festivalde

39. İstanbul Film Festivali Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü jürisi belirlendi. Jüri, yönetmen Emine Emel Balcı, oyuncu Berk Hakman ve besteci Ahmet K. Bilgiç’ten oluşuyor.

CMYLMZ Fikir Sanat tarafından desteklenen Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü, İstanbul Film Festivali tarafından 2013 yılında kaybettiğimiz yönetmen ve yapımcı Seyfi Teoman anısına veriliyor.

39. İstanbul Film Festivali Ulusal Kısa Film Yarışma Jürisi belirlendi. Ulusal Kısa Film Yarışması jürisinde bu yıl kısa film yönetmenleri Konstantina Kotzamani ile Gökalp Gönen ve oyuncu Boran Kuzum yer alacak.

“Asiye Nasıl Kurtulur?” restore edilecek

İstanbul Film Festivali’nin bu yıl restore ettireceği film belli oldu: Asiye Nasıl Kurtulur Atıf Yılmaz’ın yönettiği 1987 yapımı Asiye Nasıl Kurtulur 39. İstanbul Film Festivali’nde izleyiciyle buluşacak.

Filmin oyuncu kadrosunda Asiye rolünde Sinema Onur Ödülü sahibi Müjde Ar, Ali Poyrazoğlu ve bu yıl festivalin Sinema Onur Ödülü’nü alacak olan Hümeyra da yer alıyor.

Sinema ödülleri belirlendi

39. İstanbul Film Festivali Sinema Ödülleri belirlendi. Festivalin Sinema Onur Ödülleri oyuncu Hümeyra ile yönetmen Birsen Kaya’ya, Sinema Emek Ödülü ise yapımcı ve dağıtımcı Seher Karabol’a verilecek. Ödüller, festival açılış töreninde sunulacak.

FESTİVAL AFİŞİ

Etrafı Hitchcock sever kuşlarla çevrelenmiş, bir film sonrası uyuyakalınıp görülen rüyanın resmi olarak tasvir edilen afişler Cem Özüduru’nun imzasını taşıyor.

Çizgi roman yazarı olarak başladığı kariyerine, senaristlik ve film yönetmenliğini de ekleyen Cem Özüduru, İstanbul Film Festivali afişlerinde imzası olan sanatçılar arasına katıldı.

Ümraniye Belediyesi mahkeme kararını neden uygulamıyor?

Yamanevler’de ‘Limonlu Bahçeleri Konakları’ inşaatı, mahkemenin kesin hükmüne rağmen devam etmesine itiraz eden Ümraniyeliler, Ümraniye Kaymakamlığı’na ihtar dilecekçesi sunup eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulundular.