Kaftancıoğlu: Yeni siyasetin lideri Kılıçdaroğlu

CHP İstanbul İl Kongresi’nde tek aday olan mevcut başkan Canan Kaftancıoğlu yeniden İstanbul İl Başkanı seçildi.

İstanbul İl Kongresi’nde tek aday olan mevcut başkan Dr. yeniden İstanbul İl Başkanı seçildi.

KAFTANCIOĞLU 444 DELEGENİN OYUNU ALDI 

Haliç Kongre Merkezi’nin otoparkına kurulan çadırda yapılan  İstanbul İl Başkanlığı 37. Olağan Kongresi sona erdi. Kongreye tek aday olarak katılan mevcut başkan yeniden İstanbul İl Başkanı seçildi.

677 delegeden 571’i kongrede oy kullandı. Geçerli 510 oyun 444’ünü alan yeniden İstanbul İl Başkanlığı’na seçildi. İl başkanının belirlendiği kongrede ayrıca yönetim kurulu, disiplin kurulu ve kurultay delegeleri de belirlendi. Yeni yönetim 2 yıl süreyle görev yapacak.

Aday adayı Ferudun Cemal Aydın ise adaylık için gereken 60 delege imza sayısına ulaşamadı. Ferudun Cemal Aydın 47 imza toplayabildi.

CHP İstanbul İl Kongresi: Başkanlığa yeniden Canan Kaftancıoğlu seçildi

KAFTANCIOĞLU, YENİ SİYASETİN LİDERİ KILIÇDAROĞLU

Konuşmasına CHP tarihini anlatarak başlayan Genel Başkan , “Yeni bir çığır açtık, kararlı olarak yolumuza devam ediyoruz. Bu ülkeye huzur ve kardeşliği getireceğiz, kimsenin kuşkusu olmasın. Yeni bir siyaset anlayışını getiriyoruz. Dünyaya bakışımız, insana bakışımız farklıdır; sevgi, barış, kardeşlik üzerinedir. Bu yoldan yürüyeceğiz. Hiçbir zaman endişeye kapılmadık. İnanıyorsak söylediğimiz her sözün arkasında kapı gibi duracağız” ifadelerine yer verdi. Demokrasinin ağır yara aldığını söyleyen CHP lideri, önlerindeki sürecin iktidar olduğunu söyledi.

Konuşmasına ’na teşekkür ederek başlayan Canan Kaftancıoğlu, Kılıçdaroğlu’nun siyaset anlayışını yeni siyaset tarzı olarak ifade etti. Kaftancıoğlu, İstanbul’da da tüm Türkiye’de de yeni siyasetin liderinin Kılıçdaroğlu olduğunu söyledi.

Ümraniye Belediyesi mahkeme kararını neden uygulamıyor?

Yamanevler’de ‘Limonlu Bahçeleri Konakları’ inşaatı, mahkemenin kesin hükmüne rağmen devam etmesine itiraz eden Ümraniyeliler, Ümraniye Kaymakamlığı’na ihtar dilecekçesi sunup eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulundular.