Kazım Karabekir Cemevi’nin temeli atıldı

Ümraniye’de yapılacak olan Kazım Karabekir Cemevi inşaatı için temel atma töreni yapıldı.

Ümraniye’de yapılacak olan Cemevi inşaatı için temel atma töreni yapıldı. Törende konuşan Ümraniye Belediye Başkanı , birlik ve beraberlik mesajı vererek, “İnşallah bu güzel mekanımızı yeniden inşa ederek siz değerli kardeşlerimize bu güzel cemevimizi temeliyle birlikte önümüzdeki yıl tamamlamış oluruz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Ümraniye Mahallesi’nde yapılacak olan Cemevi inşaatına başlandı. Gelecek yıl inşaatının bitmesi beklenen cemevinin temel atma törenine Ümraniye Belediye Başkanı , Ümraniye Kaymakamı , Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özen ve mahalle sakinleri katıldı.

Tören semah gösterisi ile başladı. Törende konuşan Ümraniye Belediye Başkanı , “Kürt, Türk, Alevi, Sünni, Çerkez… kimseyi ayırt etmeden hep bir arada olduk. İyi günde kötü günde yüzyıllarca iç içe yaşadık. Bundan sonra da bu güzellikler hep devam etsin diye nice baharlara el ele yürüyeceğiz. Değerli canlar, rabbim beraberliğimizi daim etsin. Kardeşliğimiz daim olsun. İnşallah bu güzel mekanımızı yeniden inşa ederek siz değerli kardeşlerimize bu güzel cemevimizi temeliyle birlikte önümüzdeki yıl tamamlamış oluruz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Ümraniye Belediyesi mahkeme kararını neden uygulamıyor?

Yamanevler’de ‘Limonlu Bahçeleri Konakları’ inşaatı, mahkemenin kesin hükmüne rağmen devam etmesine itiraz eden Ümraniyeliler, Ümraniye Kaymakamlığı’na ihtar dilecekçesi sunup eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulundular.