,

Mahallem Futbol Turnuvası başlıyor

Ümraniye Belediyesi tarafından “Gazozuna Maça Var mısın?” sloganıyla hayata geçirilen “Mahallem Futbol Turnuvası” öncesinde mahalle muhtarları ve takım sorumluları açılış yemeğinde ağırlandı.

tarafından “Gazozuna Maça Var mısın?” sloganıyla hayata geçirilen “Mahallem Futbol Turnuvası” öncesinde mahalle muhtarları ve takım sorumluları açılış yemeğinde ağırlandı.

, spora olan ilginin artması için bir projeyi daha hayata geçirdi. Gençleri spora teşvik etmek ve mahalleler arası dayanışma kültürünü yaygınlaştırmak için “Gazozuna Maça Var mısın?” sloganıyla faaliyete geçirilen “Mahallem Futbol Turnuvası” öncesinde mahalle muhtarları ve takım sorumluları açılış yemeğinde ağırlandı.

Turnuvanın başlangıç yemeğinde muhtarlar ve takım sorumluları ile bir araya gelen Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Selim Tuncer, ilçedeki sportif aktiviteleri canlandırmak istediklerini ifade edip, mahalleler arasında dayanışma ve dostluğu yaygınlaştırmanın önemli olduğuna vurgu yaparak, turnuvaya katılan tüm takımları tebrik etti. Tuncer, emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Tüm takımlara şimdiden başarılar diliyorum” dedi. Takımlara açılış yemeğinde forma dağıtıldı.

23 mahallenin katıldığı ve yaklaşık iki buçuk ay boyunca devam edecek olan heyecan dolu maçların ilki bu hafta Cumartesi günü Sahası’nda oynanacak. 100 maçın oynanacağı turnuvanın 27 Mart’ta final maçıyla sona ermesi planlanıyor.

Ümraniye Belediyesi mahkeme kararını neden uygulamıyor?

Yamanevler’de ‘Limonlu Bahçeleri Konakları’ inşaatı, mahkemenin kesin hükmüne rağmen devam etmesine itiraz eden Ümraniyeliler, Ümraniye Kaymakamlığı’na ihtar dilecekçesi sunup eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulundular.