Önce anahtarı sonra aracı çaldı

Ümraniye Mehmet Akif Mahallesi’nde ilginç hırsızlık. Önce park halindeki bir aracın üzerinde bulduğu kontak anahtarını, üç gün sonra da aracı çaldı.

İstanbul’da bir kişi; önce park halindeki bir aracın üzerinde bulduğu kontak anahtarını, üç gün sonra da aracı çaldı. Hırsız, Polisleri tarafından güvenlik kamera görüntülerinden kimliği tespit edilerek yakalandı.

Polisleri; Ümraniye İlçesi’ne bağı olan Mehmet Akif Mahallesi’nde C.Y. isimli bir kişiye ait park halindeki aracın çalınması üzerine inceleme başlattı.

Güvenlik kamera görüntüleri incelemeye alındı. Olayı A.Ö.B. isimli kişinin gerçekleştirdiği belirlendi ve güvenlik kamera görüntülerinden kimliği tespit edilen A.Ö.B., Polisleri tarafından kısa süre içerisinde yakalanarak gözaltına alındı.

Yapılan incelemelerde; çalınan araca ait olan kontak anahtarlarından birinin olaydan üç gün önce kaybolduğu tespit edildi. A.Ö.B.’nin park halinde olan ve çaldığı aracın yanındaki motosikletini almaya geldiği esnada araç kapısının üzerinde gördüğü kontak anahtarını çaldıktan sonra aracın yanından uzaklaştığı ve üç gün sonra arabayı çaldığı tespit edildi.

“Oto Hırsızlığı” suçundan adliyeye sevk edilen A.Ö.B. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ümraniye Belediyesi mahkeme kararını neden uygulamıyor?

Yamanevler’de ‘Limonlu Bahçeleri Konakları’ inşaatı, mahkemenin kesin hükmüne rağmen devam etmesine itiraz eden Ümraniyeliler, Ümraniye Kaymakamlığı’na ihtar dilecekçesi sunup eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulundular.