,

Sağlıkçının burnunu kıran magandaya 10 yıl hapis istemi

Ümraniye Devlet Hastanesi’nde sağlık çalışanı Mustafa Yaşar’ın burnunu kırdığı gerekçesiyle yargılanan H.C 10 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası ile cezalandırılması istendi

Ümraniye Devlet Hastanesi’nde sağlık çalışanı Mustafa Yaşar’ın burnunu kırdığı gerekçesiyle yargılanan H.C 10 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası ile cezalandırılması istendi

Anadolu 16. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanık H.C katıldı. Duruşmada taraf avukatları hazır bulundu.

Duruşmada dinlenen tanık E.S.A., “Ben veznede memur olarak çalışıyorum. Olay günü sanık H.C tedavi odasından çıkıp bir süre bekledi. Daha sonra hemşire arkadaşımız Mustafa Yaşar çıkınca adını sordu. Mustafa Yaşar niçin sorduğunu sorunca, ‘Seni ilgili yerlere şikayet edeceğim’ dedi. Mustafa Yaşar da ‘Sen şikayetini yap, onlar beni bulur’ dedi. Bunun üzerine sanık H.C hemşireye kafa atıp hızla kaçtı. Benim gördüklerim bundan ibarettir” dedi.

Sanık H.C savunmasında, “Aleyhe olan beyanları kabul etmiyorum. Ben hemşirenin ismini sorduktan sonra, direkt üzerime geldiğini hatırlıyorum” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet savcısı esas hakkında mütalaasında olay tarihinde sanığın Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hemşire olarak çalışan Mustafa Yaşar ile tartıştığı, sonrasında ‘kafa atarak’, basit tıbbi müdahale ile giderilemez ve vücutta kemik kırığı oluşacak şekilde yaraladığını belirtildi.

Sanık H.C’nin ‘Tehdit’ suçundan beraati, ‘Kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten yaralama’ suçundan 3 yıl 4 ay 15 günden 10 yıl 1 ay 15 güne kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

Mahkeme sanık ve avukatının mütalaaya karşı savunma yapması için ek süre vererek duruşmayı erteledi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, H.C’nin sağlık çalışanı Mustafa Yaşar’ı 11 Şubat 2022 tarihinde darp ve tehdit ettiği belirtiliyor. İddianamede H.C’nin ‘Sağlık çalışanına yönelik tehdit’ ve ‘Kasten yaralama’ suçlarından 11 yıl 6 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması isteniyor.

Ümraniye Belediyesi mahkeme kararını neden uygulamıyor?

Yamanevler’de ‘Limonlu Bahçeleri Konakları’ inşaatı, mahkemenin kesin hükmüne rağmen devam etmesine itiraz eden Ümraniyeliler, Ümraniye Kaymakamlığı’na ihtar dilecekçesi sunup eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulundular.