Selin Gümrükcü: Değişim kadınlarla başlar

Cumhuriyet Halk Partisi Ümraniye İlçe Örgütü Kadın Kolları 16 Şubat’ta seçime gidiyor. Kadın Kolları başkanlığının iddialı adaylarından Selin Gümrükcü, “Değişim ve devrim kadınlarla başlar” diyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Ümraniye İlçe Örgütü Kadın Kolları 16 Şubat’ta seçime gidiyor. Kadın Kolları başkanlığının iddialı adaylarından Selin Gümrükcü, “Değişim ve devrim kadınlarla başlar” diyor.

Selin Gümrükcü, “Siyasette başarının ancak ekip çalışmasıyla mümkün olabileceğinin” altını çizerek, “tüm parti üyeleri arasında açık ve demokratik bir iletişim ve diyalog ortamı kurmayı öncelikli hedef olarak belirlediğini” vurguluyor.

Gümrükcçü’ye göre Cumhuriyet Halk Partisi Ümraniye İlçe örgütü önümüzdeki genel ve yerel seçimlerde büyük bir başarı kazanmaya aday. “Ümraniye Belediye başkanlığının kazanılması gerçekçi ve ulaşılabilir bir hedef” diyor. “Ancak bunun için karınca gibi çalışmak, ev ev, kapı kapı dolaşmak gerekir” diye ekliyor.

“Günümüzün en büyük sorunu iş ve aş, çocuklarının ve ailesinin önüne ne yemek koyabileceği kadınların en hayati meselesi. Çarşı pazar ateş pahası.” diyen Gümrükcü’ye göre seçimlerde sonucun belirleyicisi “aile bütçesini denkleştirmek için kılı kırk yaran kadınlar” olacak.

Gümrükcü, “Aile bütçesine katkı sağlamak amacıyla çalışma hayatına dahil olmak isteyen kadınlarımız da iş bulamıyor” diyor. Seçildiği takdirde kadınların iş bulmasını kolaylaştırmak amacıyla bir “istihdam ağı” kurma projesi olduğunu belirtiyor.

Gümrükcü’nün dikkat çektiği bir diğer konu ise engelli vatandaşlarımız ve engelli çocuğu olan kadınların yaşadığı zorluklar. “Onların hayatını kolaylaştırmak için çözümler geliştirmek zorundayız” diyor.

Selin Gümrükcü, “Gençler arasında uyuşturucu madde kullanımının endişe verici ölçüde yaygınlaştığını ve bu sorunu yaşayan gençlerin yükünü de büyük oranda annelerin ve kadınların çektiğini de hatırlatmak isterim” diyor. Başkanlığa seçilirse bu konunun da önem verdiği gündem maddeleri arasında olacağını söylüyor.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin yerel seçimlerde kazandığı “tarihsel başarı” partiye dikkat çekici bir dinamizm katmış görünüyor. İlçe Örgütleri ve parti aktivistleri gözlerini daha büyük hedeflere dikmiş durumda. Ümraniye Kadın Kolları Başkan Adayı Selin Gümrükcü de bu heyecanı taşıyan ismlerden biri. Genç bir kadın ve anne olarak sorunların neler olduğunu biliyor, çözüm önerileri geliştiriyor, arkadaşlarını ve partisini kolektif bir çabanın özneleri olarak görüyor. Eski bir profesyonel sporcu olarak “takım oyunu”nun önemini biliyor.

“Değişim kadınlarla başlar” diyen Gümrükcü’yü dinlediğinizde “değişim başlamış bile” duygusuna kapılıyorsunuz. Kadınların bu derece kararlı ve iddialı şekilde siyasete ağırlığını koyması ’nin ve Türkiye’nin geleceği açısından umut veriyor.

SELİN GÜMRÜKCÜ KİMDİR?

Selin Gümrükcü 1983 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilgi ve Belge Tanıtımı bölümünden mezun oldu.

Özel sektörde çeşitli düzeylerde yöneticilik yapan Selin Gümrükcü aynı zamanda profesyonel voleybolcu. Vakıfbank, DHMİ, Karayolları, Çankaya Belediyesi, TED Ankara Koleji ve Ankaragücü takımlarında 12 yıl Voleybol oynadı. Motor Sporları lisanslı hakemi de olan Gümrükçü Antalya Dünya Ralli Şampiyonasında hakemlik yaptı.

İyi derecede İngilizce ve orta derecede Almanca bilen Selin Gümrükcü, evli ve iki çocuk annesidir

Ümraniye Belediyesi mahkeme kararını neden uygulamıyor?

Yamanevler’de ‘Limonlu Bahçeleri Konakları’ inşaatı, mahkemenin kesin hükmüne rağmen devam etmesine itiraz eden Ümraniyeliler, Ümraniye Kaymakamlığı’na ihtar dilecekçesi sunup eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulundular.