Şerifali ve Topağacı mahallelerinde korkutan yangınlar

Ümraniye Şerifali Mahallesi’nde bulunan bir plastik ve hurdalık atık alanında yangın çıktı. Öte yandan Topağacı Mahallesi’nde bir gecekonduda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Ümraniye Şerifali Mahallesi’nde bulunan bir plastik ve hurdalık atık alanında yangın çıktı. Yangın, itfaiyenin müdahalesiyle kontrol altına alındı. Yanan atık alanı ve itfaiyenin yangına müdahalesi havadan görüntülendi.

Ümraniye’de Şerifali Mahallesi Mevdudi Sokağı üzerinde bulunan bir plastik ve hurdalık atık alanında saat 11.00 sıralarında yangın çıktı.

Çıkış sebebi henüz belirlenemeyen yangın nedeniyle gökyüzüne yoğun siyah duman yayıldığı görüldü.

Ayrıca yangında ara ara küçük çaplı patlama sesleri de duyuldu.
İhbar üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederek kontrol altına aldı.

Ayrıca yanan alanda bulunan bir köpek dışarı çıkartılarak itfaiye tarafından kurtarıldı.

Yangın nedeniyle atık alanında maddi hasar meydana gelirken olayda can kaybı ya da yaralanma yaşanmadı.

Bir yangın da Topağacı Mahallesi’nde

Öte yandan Mahallesi’nde bir gecekonduda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. İtfaiye ekipleri tarafından yangın kontrol altına alınırken, ev kullanılamaz hale geldi.

Yangın, saat 19.30 sıralarında Mahallesi, Sönmez Sokak’ta bulunan bir gecekonduda henüz bilinmeyen bir nedenle çıktı. Bölgeden yükselen alevleri görenler, durumu itfaiyeye bildirdi. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Kısa sürede büyüyerek tüm evi saran yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü. Gecekondudan alevlerin yükseldiği anlar çevredeki vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Yangında herhangi bir can kaybı veya yaralanma yaşanmazken ev kullanılamaz hale geldi.

Ümraniye Belediyesi mahkeme kararını neden uygulamıyor?

Yamanevler’de ‘Limonlu Bahçeleri Konakları’ inşaatı, mahkemenin kesin hükmüne rağmen devam etmesine itiraz eden Ümraniyeliler, Ümraniye Kaymakamlığı’na ihtar dilecekçesi sunup eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulundular.