TikTok İKSV’nin eğlence partneri oldu

TikTok, İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın resmi eğlence partneri oldu.

Bu yıl 75’incisi düzenlenen Cannes Film Festivali’nin resmi sponsoru olan TikTok, Türkiye’de de 50. yılını kutlayan İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) resmi eğlence partneri oldu.

TikTok, Avrupa’da Cannes Film Festivali ve Montreux Caz Festivali gibi önemli iş birliklerinin ardından İKSV’yle uzun yıllar devam edecek bir birlikteliğe başladı.

İSTANBUL CAZ FESTİVALİ TİKTOK SAHNESİ

TikTok ile Türkiye’nin canlı müzik sahnesinin en önemli etkinliklerinden, bu yıl 25 Haziran-7 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek 29. İstanbul Caz Festivali, çok özel bir konserde bir araya gelecek.

29’uncu İstanbul Caz Festivali’nin “Parklarda Caz” serisi kapsamında 1 Temmuz Cuma günü Karaköy Sahil Parkı 21.00’de hayata geçecek konserde Ceren Gündoğdu ve ekibi çok sevilen TikTok hitlerinin caz yorumlarını, TikTok Türkiye’nin birbirinden yaratıcı müzisyen topluluğu ile birlikte sahneye taşıyacak.

Bugüne kadar düzenlediği yüzlerce konser ve Genç Caz+ gibi etkinlikleri ile Türkiye’de amatör ve profesyonel caz müzisyenlerine çok önemli bir alan açan İstanbul Caz Festivali, Parklarda Caz Tiktok Sahnesi işbirliği ile bu alandaki katkısını daha geniş kitlelere yaymayı amaçlıyor. Festivalde gerçekleşecek bu özel konser, hem dijital dünyanın yeni izleyici ve yeteneklerini festival ile buluşturacak hem de başarılı genç müzisyenleri profesyonel müzik dünyasına kazandırmak amacıyla yeni bir kapı açmış olacak.

BİENAL İÇİN DE İŞ BİRLİĞİ YAPILACAK

İş birliğinin bu seneki bir başka çalışması da 17. İstanbul Bienali kapsamında gerçekleştirilecek. Sadece İstanbul’un değil, dünyanın en fazla ziyaretçi çeken modern sanat etkinliklerinden İstanbul Bienali’ni, farklı içeriklerle yepyeni bir deneyimleme heyecanı yaratmayı amaçlayan projenin detayları önümüzdeki haftalarda açıklanacak.

İKSV ve TikTok iş birliği; İstanbul Film Festivali, Filmekimi, İstanbul Tiyatro Festivali, İstanbul Müzik Festivali gibi çeşitli alanlarda da aktivitelere yansıyayacak.

Ümraniye Belediyesi mahkeme kararını neden uygulamıyor?

Yamanevler’de ‘Limonlu Bahçeleri Konakları’ inşaatı, mahkemenin kesin hükmüne rağmen devam etmesine itiraz eden Ümraniyeliler, Ümraniye Kaymakamlığı’na ihtar dilecekçesi sunup eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulundular.