,

Tiyatrolar, etkinlikler ve İSMEK kursları durdurulacak

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: Etkinlikler, İSMEK’teki eğitimler ve tiyatrolar durdurulacak, müze ziyaretlerini de iptal edeceğiz.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: Etkinlikler, İSMEK’teki eğitimler ve tiyatrolar durdurulacak, müze ziyaretlerini de iptal edeceğiz.

İstanbul Büyükşehir Belediye () Başkanı , ay sonuna kadar belediyeye ait etkinlik ve İSMEK kurslarının durdurulacağını açıkladı.

İstanbul’da korona virüsüne karşı toplu taşımada alınan önlemlerini inceleyen İmamoğlu şu açıklamayı yaptı:

“Tiyatrolarımıza dair tedbir alma konusnda karar verdik. Önümüzdeki ay sonuna kadar Cemal Reşit Rey gibi toplu etkinliklerin yapıldığı alanlardaki etkinlikleri mart sonuna kadar iptal etme kararı aldık. İSMEK’te insanların toplu eğitim aldıkları yerler. İSMEK’deki eğitimlerin iptali ile ilgili de ay sonuna kadar vatandaşlarımızı bilgilendireceğiz. Bugün öğleden sonra 39 ilçe belediyesini davet ettik. Belediye olarak bir çalışma yürütüyorlar irtibat kurmamız gereken tüm kurumlarla. Cemal Reşit Rey başta olmak üzere ay sonuna kadar tiyatro ve bunun gibi etkinlikleri iptal ettik. Eğer normalleşirse devam edeceğiz. ’ye ait müzelerin toplu gezilmesiyle ilgili duyurumuz yapılacak. Onları da iptal edeceğiz.”

Ümraniye Belediyesi mahkeme kararını neden uygulamıyor?

Yamanevler’de ‘Limonlu Bahçeleri Konakları’ inşaatı, mahkemenin kesin hükmüne rağmen devam etmesine itiraz eden Ümraniyeliler, Ümraniye Kaymakamlığı’na ihtar dilecekçesi sunup eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulundular.