‘Torbacı’ sevgililer yakalandı

Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri takibe aldıkları aracı durdurdu. Araçta bulunan Onur D. ve sevgilisi Yulduzkha M. üzerinden 4 parça satışa hazır uyuşturucu ve haplar ele geçirildi.

İstanbul Ümraniye’de bir araçta bulunan iki sevgilinin uyuşturucu satışı yaptığı bilgisine ulaşan Asayiş Büro Amirliği ekipleri takibe aldıkları aracı durdurdu. Araçta bulunan Onur D. ve sevgilisi Yulduzkha M. üzerinden 4 parça satışa hazır uyuşturucu ve haplar ele geçirildi.

Yulduzkha M.’nin uyuşturucu maddeleri iç çamaşırının içine sakladığı ve bu sayede dikkat çekmedikleri öne sürüldü. Asayiş Büro Amirliği ekiplerince evlerinde yapılan aramada da 3 bin 500 gram uyuşturucu madde ve çok sayıda hap ele geçirilen şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Ümraniye’de beyaz renkli bir aracın ön camından uyuşturucu satışı yapıldığı bilgisi edinen Asayiş Büro Amirliği ekipleri belirlenen aracı takibe aldı.

Bir süre sonra durdurulan araçta bir kadın bir erkek olduğu görüldü. Sevgili oldukları öğrenilen çiftin üzerinde yapılan aramada 4 adet satışa hazır vaziyette uyuşturucu madde ve 14 adet hap ele geçirildi.

26 yaşındaki Özbek kadının uyuşturucuları iç çamaşırlarının içine yerleştirdiği bu sayede dikkat çekmeden satışı yapabiliyorlardı.

İki sevgilinin zulasının Merkez Mahallesi Gülbeyaz Sokak’ta bulunan adreste olduğu öğrenildi. Evde yapılan aramada 3 bin 500 gram uyuşturucu madde, 91 extasy hap, 1 ruhsatsız tabanca ve 2 adet hassas terazi ele geçirildi.

TUTUKLANDILAR

Asayiş Büro ekiplerince gözaltına alınan iki sevgili emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. İki sevgili çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Ümraniye Belediyesi mahkeme kararını neden uygulamıyor?

Yamanevler’de ‘Limonlu Bahçeleri Konakları’ inşaatı, mahkemenin kesin hükmüne rağmen devam etmesine itiraz eden Ümraniyeliler, Ümraniye Kaymakamlığı’na ihtar dilecekçesi sunup eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulundular.