,

Ümraniye Belediye Meclisi’nden canlı yayın kararı

Ümraniye Belediye Meclisi örnek bir karara imza attı. CHP’li meclis üyeleri tarafından verilen, ‘meclis oturumlarının canlı yayınlanması’ yönündeki teklif, Ak Partili üyelerin de katılımıyla oy birliğiyle geçti.

Ümraniye Belediye Meclisi örnek bir karara imza attı. ’li meclis üyeleri tarafından verilen, ‘meclis oturumlarının canlı yayınlanması’ yönündeki teklif, Ak Partili üyelerin de katılımıyla oy birliğiyle geçti.

Meclis Üyesi imzasıyla 10 Haziran 2019 tarihinde meclis başkanlığına verilen önergede, oturumların tıpkı ’de olduğu gibi sosyal medya üzerinden canlı yayınlanması istenmiş ve bunun, vatandaş nezdinde belediye ve meclise olan güveni arttıracağı kaydedilmişti.

Meclis toplantısı sonrası bir açıklama yapan ’li meclis üyeleri;  Başkanımız Sayın ’nun seçilmesinin ardından çok daha şeffaf, halkın canlı olarak evinden, işyerinden takip edebildiği bir büyükşehir belediye meclis haline gelmişti. Aynı dönemde biz de bir önerge ile Ümraniye meclis toplantılarının da canlı yayınlanmasını talep etmiştik ama kabul edilmemişti. Bu isteğimizin takipçisi olduk ve yeni yılın ilk toplantısında oy birliği ile bu kararı geçirdik. Meclis toplantılarımız artık internet üzerinden canlı yayınlanacak ve isteyen vatandaşlarımız seyredebilecek” dedi

Ümraniye Belediyesi mahkeme kararını neden uygulamıyor?

Yamanevler’de ‘Limonlu Bahçeleri Konakları’ inşaatı, mahkemenin kesin hükmüne rağmen devam etmesine itiraz eden Ümraniyeliler, Ümraniye Kaymakamlığı’na ihtar dilecekçesi sunup eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulundular.