,

Ümraniye Belediye Spor, hentbolde şampiyon oldu

Ümraniye Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Hentbol Takımı, İstanbul Hentbol Büyük Erkekler Ligi’nde şampiyon oldu.

Gençlik ve Spor Kulübü Hentbol Takımı, İstanbul Hentbol Büyük Erkekler Ligi’nde şampiyon oldu. Ligdeki son karşılaşmasında şampiyonluk maçına çıkan hentbol takımına destek vermek üzere gelen Ümraniye Belediye Başkanı , maçı tribünden izledi.

Başarılı bir sezon geçirerek şampiyonluğu geçtiğimiz hafta garantileyen Gençlik ve Spor Kulübü Hentbol Takımı, bölgesel ligdeki son maçını İstanbul İhtisas Kulübü Hentbol Takımı ile oynadı. Maltepe Müzahir Sille Spor Kompleksi’nde oynanan karşılaşmayı Ümraniye Belediye Başkanı da Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyüpoğlu ile birlikte tribünden izledi. Maçta inanılmaz bir mücadele sergileyen Gençlik ve Spor Kulübü Hentbol Takımı, İstanbul İhtisas Kulübü Hentbol Takımı’nı 32-18’lik skorla mağlup etti.

Maçın ardından şampiyonluğun verdiği mutluluğu yaşayan Ümraniye Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Hentbol Takımı, bu coşkuyu tribündeki taraftarlarla paylaştı. Takımın bu sevincine Ümraniye Belediye Başkanı da ortak oldu.

Bir süre devam eden tezahüratların ardından salonda kupa töreni düzenlendi. Törende bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, şampiyon olan takımı kutlayarak, “Ümraniye sporda iyi yerlere geldi. Yeni kurduğumuz hentbol takımı şampiyon oldu. İnşallah grup maçlarını da geçtikten sonra ikinci lige çıkacağız. Ondan sonra da birinci lig ve süper lig. Ümraniye’deki bu gençlerin ve yöneticilerin hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Hentbola olan ilginin artması gerektiğini vurgulayan Başkan Yıldırım, “Bir tek eksiği görüyorum İstanbul’da ve Ümraniye’de. Hentbola ilgi az. Halbuki hentbol, futbol kadar önemli bir spor. Her türlü spor dalı önemli ama hentbol hakikaten bize uygun bir spor dalı. Mutlaka bu sahaların dolması lazım. Biz şuan Maltepe’deyiz, Ümraniye’de oynayamadık bu maçı ama Ümraniye’ye de inşallah hentbol ve kapalı bir spor salonu yapmamız lazım. Ben bundan sonra Ümraniye’nin liglerde rakiplerine meydan okuyacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Ümraniye Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Hentbol Takımı’nın oyuncuları madalyalarını Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ve Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyüpoğlu’nun elinden aldı. Kupayı kaldıran oyuncular daha sonra Başkan Yıldırım ve Federasyon Başkanı Eyüpoğlu ile birlikte fotoğraf çektirdi.

Ümraniye Belediyesi mahkeme kararını neden uygulamıyor?

Yamanevler’de ‘Limonlu Bahçeleri Konakları’ inşaatı, mahkemenin kesin hükmüne rağmen devam etmesine itiraz eden Ümraniyeliler, Ümraniye Kaymakamlığı’na ihtar dilecekçesi sunup eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulundular.