,

Ümraniye24’te yeni Genel Yayın Yönetmeni, yeni dönem…

Murat Nergiz Ümraniye24’ün yeni Genel Yayın Yönetmeni oldu. Nergiz, hedeflerini bizim için özetledi…

2020’de yayın hayatına başlayan Ümraniye24 haber sitesinde taze kan değişikliği.

7 Mayıs 2022 tarihi itibariyle yeni Genel Yayın Yönetmenimiz Murat Nergiz oldu.

Murat Nergiz, Ümraniyeliler için, Ümraniye24’ü dünyaya açılan bir pencere olarak gördüğünü söyleyerek “Yakında yeni haber ve kültür-sanat içeriklerimizle güçlenen sitenin, Ümraniye’de yaşayan insanlar için vazgeçilmez bir rehberlik yapacağını” sözlerine ekledi.

Yeni dönemde Ümraniye24’te hangi içerikler yer alacak…

Murat Nergiz şöyle devam etti: “Ümraniye, İstanbul’un en büyük, en dinamik ilçelerinden biri. Ümraniye24, dünyanın ve yurdumuzun önemli haberlerinden tutun da; kültür-sanattan spora kadar her alanda değerli Ümraniyelilerin gözü, kulağı, dili olacaktır. Kısacası, yalnızca Ümraniye’nin sınırlarında kalmaya niyetimiz yok. Geçmişte kentin uzağında bilinen Ümraniye, bugün gerek gelişen ulaşım araçları bakımından, gerekse hızlı büyüyen ekonomisiyle İstanbul’un gözde merkezlerinden bir haline geldi.”

Murat Nergiz kimdir?

1976 yılında Erzincan’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Ümraniye’de okudu.

Seyyar satıcılık, garsonluk, işletmecilik, reji asistanlığı, tiyatro oyunculuğu, metin yazarlığı yaptı. 2020-2021 yıllarında iki fotoğraf sergisi açtı. “Polina Butterfly’a Mektuplar” adında bir kitabı yayınlandı. Henüz yayınlanmamış bir şiir dosyası vardır.

Ümraniye Belediyesi mahkeme kararını neden uygulamıyor?

Yamanevler’de ‘Limonlu Bahçeleri Konakları’ inşaatı, mahkemenin kesin hükmüne rağmen devam etmesine itiraz eden Ümraniyeliler, Ümraniye Kaymakamlığı’na ihtar dilecekçesi sunup eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulundular.