Ümraniye’de hırsızlar trafikte sıkışınca bakın ne yaptılar

Kırmızı ışıkta bekleyen araçlar hırsızların kaçmasına engel olunca, araçtan inen hırsızlar ışıkta bekleyen araç sürücüleri ile konuşarak yolu açtı.

Kırmızı ışıkta bekleyen araçlar hırsızların kaçmasına engel olunca, araçtan inen hırsızlar ışıkta bekleyen araç sürücüleri ile konuşarak yolu açtı.

Ümraniye’de meydana gelen olayda, bankadan yaklaşık olarak 400 bin lira çeken bir kişiyi takip eden hırsızlar, fırsatlarını buldukları zaman parayı çalarak otomobille kaçmaya başladı.

Vatandaşlar ve güvenlik görevlileri hırsızları engellemek istese de başaramadı ve hırsızlar olay yerinden kaçtı.

Geçtiğimiz günlerde Ümraniye ilçesinde gerçekleşen hırsızlık olayında, alınan bilgilere göre hırsızlar, bankadan yüklü miktarda para çeken bir kişiyi takip etti. Parayı çalmak için uygun bir an kollayan hırsızlar, fırsatını bulduklarında harekete geçti ve yaklaşık 400 bin lirayı çalarak araçlarına bindi. Parası çalınan vatandaş ve güvenlik görevlileri hırsızların peşine takıldı.

SÜRÜCÜLERLE KONUŞARAK YOLU AÇTILAR 

Kırmızı ışıkta bekleyen araçlar hırsızların kaçmasına engel olunca, araçtan inen hırsızlar ışıkta bekleyen araç sürücüleri ile konuşarak yolu açtı. Yolun açılmasından sonra araçlarına tekrar binen hırsızlar olay yerinden kaçmayı başardı. Güvenlik görevlileri ve parası çalınan vatandaşlar, hırsızların peşinden koşsa da araca yetişemedi. 

Ümraniye Belediyesi mahkeme kararını neden uygulamıyor?

Yamanevler’de ‘Limonlu Bahçeleri Konakları’ inşaatı, mahkemenin kesin hükmüne rağmen devam etmesine itiraz eden Ümraniyeliler, Ümraniye Kaymakamlığı’na ihtar dilecekçesi sunup eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulundular.