,

Ümraniye’de hortum çıktı

Ümraniye’de çıkan kısa süreli hortum paniğe yol açtı. Hortumu gören motokurye Yener Polat “Bayağı bir havalanınca üzerimize, motorlarımıza, kasklarımıza ufak taşlar döküldü” dedi.

Ümraniye’de çıkan kısa süreli hortum paniğe yol açtı. Hortumu gören motokurye Yener Polat “Bayağı bir havalanınca üzerimize, motorlarımıza, kasklarımıza ufak taşlar döküldü” dedi.

İstanbul Ümraniye’de saat 17.00 sıralarında bir anda yol kenarında hortum çıktı.

Araçlar arasında çıkan hortum caddeden geçenler arasında paniğe neden oldu.

İstanbul’un Ümraniye ilçesinde akşam saatlerinde yol kenarında çıkan hortum paniğe neden oldu. Hortum çıkan anlar cep telefonu ve güvenlik kameralarına yansıdı.

DHA’nın haberine göre, Ümraniye’nin Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde saat 18.00 sıralarında bir anda yol kenarında hortum çıktı. Araçlar arasında çıkan hortum caddeden geçenler arasında paniğe neden oldu. Hortum büyümeden kısa süre sonra yok oldu.

30 saniyelik hortum, çevredekiler tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi ve güvenlik kamerasına da yansıdı.

‘MOTORLARIMIZA, KASKLARIMIZA UFAK TAŞLAR GELDİ’

Hortumu gören motokurye Yener Polat, “Arkadaşlarla 3 kişi burada oturuyorduk. Sohbet muhabbet ediyorduk. Kuryeyiz zaten biz paket servisindeyiz. Arkamızda, şöyle ufaktan oluşmaya başladı. Sonra bir anda büyümeye başladı. Bağrışmalar falan oluşmaya başladı. İşte arkadaşlar falan burada kadınlar geçiyordu. Çığlık attılar. Böyle zaten 30-40 saniye kısa süreli bir şey oldu” dedi.

“Benim de hayatımda ilk defa böyle bir şey gerçekleşti. Başımızdan böyle ufak 30-40 saniyelik bir olay geçti” diyen Polat, “Bayağı bir havalanınca o taşlar bizim üzerimize, motorlarımıza, işte kasklarımıza ufaktan bir taşlar döküldü. Toz toprak oldu. Aradaki araçların arasında bayağı oluştu. Onlar belki zarar görmüş olabilir de çok maddi hasar olduğunu sanmıyorum” şeklinde konuştu.

Ümraniye Belediyesi mahkeme kararını neden uygulamıyor?

Yamanevler’de ‘Limonlu Bahçeleri Konakları’ inşaatı, mahkemenin kesin hükmüne rağmen devam etmesine itiraz eden Ümraniyeliler, Ümraniye Kaymakamlığı’na ihtar dilecekçesi sunup eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulundular.