,

Ümraniye’deki okullar dezenfekte ediliyor

Ümraniye Belediyesi tarafından başlatılan dezenfeksiyon uygulaması ile okullar, virüslere karşı nano gümüş teknolojisi ile temizlenmeye başladı.

Ümraniye Belediyesi tarafından başlatılan dezenfeksiyon uygulaması ile okullar, virüslere karşı nano gümüş teknolojisi ile temizlenmeye başladı.

Bu uygulama ile Ümraniye’de bulunan 100 okul, ikinci dönemin başlaması ile birlikte yaklaşık bir hafta içerisinde temizlenerek daha hijyenik koşullar oluşturulacak.

, okullarda dezenfeksiyon uygulaması başlattı. Bu uygulama ile okullar nano gümüş teknolojisi kullanılarak, virüslerden ve bakterilerden arındırılıyor. Nano gümüş teknolojinin uygulandığı yerler 3 ile 6 ay arasında virüsleri ve bakterileri etkisiz hale getiriyor.

Başkan Yıldırım çalışmaları denetledi

Dezenfeksiyon uygulamasının yapıldığı okullardan biri olan Mehmet Akif İlkokulu’nu ziyaret eden ve çalışmalarla ilgili inceleme yapan Ümraniye Belediye Başkanı , “Biliyorsunuz bu ara dünya gündeminde virüsler var. Çin’i etkisi altına alan bir virüs var. Biz de hem olası bir virüs salgını hem de kış şartlarında olabilecek hastalıklara karşı korunmak için okullarımızda bir dezenfektasyon uygulaması yaptık. Bundan dolayı Ümraniye’mizin bütün devlet okullarında olarak bir çalışma başlatmış oluyoruz. İnşallah bu Ümraniye’mizle birlikte İstanbul’umuzun diğer ilçelerine de örnek olur” dedi.

Yıldırım, “Mühim olan insan sağlığı. Çocuklarımızın sağlığı. Bunun  için anne babalar çok dikkatli. Her türlü temizlikle ilgili hem okullarımızda olsun, hem çevremizde olsun bunlar çok dikkatli yapılıyor. Bizim yavrularımızın  her türlü hastalıktan korunması için de bizim tedbir almamız lazım. Belediye olarak Sağlık Bakanlığımız olarak zaten her türlü tedbiri alıyoruz. Bu sebeple biz okullarda böyle bir uygulama başlattık. İkinci dönem başlamadan önce  başta tuvaletler olmak üzere okulların tüm bölümlerinde arkadaşlarımızla birlikte bu hijyeni sağlamış olacağız” şeklinde konuştu.

Okulun temizliğini gerçekleştiren firmanın yöneticisi Banu Baki ise, “Nano gümüş iyon teknolojisi dezenfeksiyonu sağlıyor. Yüksek teknoloji kullanarak steril bir ortam sağlıyoruz ve çevrede bulunan mikropları, bakterileri mantarları, ve virüsleri etkisiz hale getiriyoruz. Nano gümüş uzun süreli kalıcılık sağlayan bir dezenfeksiyon ürünüdür” ifadelerini kullandı.

Uygulamayı yapan görevliler okulun tuvaletlerinden sınıflarına, salonlarından merdivenlerine kadar her yerini dolaşarak nano gümüş iyonları ile temizledi. Okulların ikinci döneme başlaması ile birlikte Ümraniye’deki 100 okulda bu işlem uygulanarak okulların temizliği tamamlanacak.

Ümraniye Belediyesi mahkeme kararını neden uygulamıyor?

Yamanevler’de ‘Limonlu Bahçeleri Konakları’ inşaatı, mahkemenin kesin hükmüne rağmen devam etmesine itiraz eden Ümraniyeliler, Ümraniye Kaymakamlığı’na ihtar dilecekçesi sunup eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulundular.