Ümraniye’nin en büyük camisi olacaktı, 5 yıldır bitirilemedi

Ümraniye Belediyesi binasının karşısında 5 yıl önce başlanan cami inşaatı, ilçse sakinlerinin talplerine karşın halen sona erdirilmedi.

Ümraniye Belediyesi binasının karşısında 5 yıl önce başlanan cami inşaatı, ilçse sakinlerinin talplerine karşın halen sona erdirilmedi.

İstanbul Ümraniye’de, yaklaşık 5 yıl önce temelleri atılan cami inşaatı yarım kaldı. Dış cephesi tamamlanan caminin yapımı durduruldu. Ümraniye Belediye binasının karşısındaki inşaatın çevresi güvenlik amacıyla kapatılsa da şu an için bir çalışma ya da şantiye alanında herhangi bir personelin olmadığı görüldü.

ÜMRANİYE’NİN EN BÜYÜK CAMİSİ OLACAKTI

İlçe sakinleriyse yarım kalan caminin tamamlanarak ibadete açılmasını istedi. 2 bin 350 metrekare alan üzerine kurulacağı belirten ve Ümraniye’nin en büyük camisi olacağı söylenen ibadethane için yetkililerden herhangi bir açıklama gelmedi.

“CAMİNİN HALİNİ GÖRÜNCE ÜZÜLÜYORUM”

Konuya ilişkin konuşan Sadih Kanlıcı, “Senelerdir buradan geçerim. Bu caminin hali hep dikkatimi çekiyor. İnşaat halinde sürekli. Herhangi bir ilerleme yok. Caminin bu halini görünce üzülüyorum. Hemen karşısında belediye var. Bu inşaatı bitirmesi lazım. Bu süreçte 50 tane cami yapılırdı. Ümraniye bir camiyi yapamıyor mu?” diye konuştu.

“YETKİLİLER EL ATMALI”

Yarım kalan inşaata tepki gösteren mahalle sakini Münir Öztürk, “Bu caminin ne zaman biteceği belli değil ki. Biteceğine de inanmıyorum. Yetkililerin el atması lazım. Milletin söylemesiyle bu işler olmuyor” dedi.

Ümraniye Belediyesi mahkeme kararını neden uygulamıyor?

Yamanevler’de ‘Limonlu Bahçeleri Konakları’ inşaatı, mahkemenin kesin hükmüne rağmen devam etmesine itiraz eden Ümraniyeliler, Ümraniye Kaymakamlığı’na ihtar dilecekçesi sunup eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulundular.